Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Rozwój osobisty

Wspomaganie rozwoju osobistego

Praca nad własnym rozwojem osobistym to m.in. zauważanie i eliminowanie swoich negatywnych reakcji. Jeśli stale reagujesz negatywnie, stresowo, agresywnie na różne wydarzenia lub sytuacje i nie potrafisz sobie z tym poradzić, to najwyższy czas aby to zmienić. Jeśli nie zadowala cię sposób w jaki reagujesz, przez odpowiednią pracę, możesz zmienić swoje nastawienie do danej sytuacji i reakcję.

Rozwój osobisty to m.in. odnajdywanie przyczyn swoich ograniczeń. Dla każdego przyczyny mogą być różne i mogą mieć swoje źródło np.: w dzieciństwie. Przykładowo, jeśli będąc dzieckiem byliśmy krytykowani, podświadomie może to wpływać na nasze wybory i zachowania w dorosłym życiu. Taka osoba może unikać sytuacji, które potencjalnie wystawią ją na krytykę. Odnajdując i eliminując te negatywne emocje z przeszłości, możesz zacząć reagować spokojnie w podobnych sytuacjach w przyszłości. W ten sposób pokonujesz swoje ograniczenia i możesz odnieść sukcesy zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. 

Nie jest tajemnicą, że stres zaburza liczne procesy w ciele. Pracując nad własnym rozwojem osobistym, obniżasz swój poziom stresu. Eliminacja stresu jest pierwszym krokiem na drodze do sukcesów zawodowych. Wpływa to pozytywnie na rozwój kreatywnego myślenia, lepsze relacje i komunikację ze współpracownikami, organizację czasu pracy lub sprawniejsze działanie w sytuacjach stresowych. 

Rozwój osobisty może także wpływać na polepszenie relacji w rodzinie. Zmieniając swoje nastawienie do sytuacji, na które wcześniej reagowaliśmy silnym stresem lub agresją, możemy poprawić jakość życia rodzinnego, relacje w związku, a także jakość komunikacji  z dziećmi.

Stosowane przez nas techniki i metody pozwalają szybko uwolnić się od negatywnych reakcji emocjonalnych i poprawiają komfort życia. W naszej pracy stosujemy metodę SIPS, techniki Kinezjologii Edukacyjnej i Artekinezjologii oraz inne z zakresu kinezjologii dobierane w zależności od potrzeb.

Informacje

Godziny przyjęć:
wtorki, środy, piątki:
11:00 - 19:00
(z możliwością przedłużenia)
soboty
do uzgodnienia indywidualnie

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/203 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

tel.kom.: 692-385-830