Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Informacje

Godziny pracy:

wtorki, środy, piątki

11:00 - 19:00

(z możliwością przedłużenia)

soboty

do uzgodnienia indywidualnie


Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/203 (II piętro)

Sposoby pracy

Sposoby pracy w naszym ośrodku ulegają zmianie adekwatnie do stale pogłębianej wiedzy, nowości z zakresu medycyny komplementarnej i zdobywania nowych umiejętności w zakresie eliminacji stresu/ blokad/ zakłóceń z układu mózg-ciało.

 

Podstawowe sposoby pracy

 

Pierwsze spotkanie polega na wykonaniu kilku różnych testów biorezonansowych dla określenia w przybliżeniu kierunku zmian w organizmie, obciążeń itp.

Pomaga to ustalić sposoby działania, oparte na założeniach medycyny komplementarnej, zmierzające do regulacji zakłóconych procesów np. zmiana diety, suplementacja, detoksykacja itp.

 

Naszym klientom proponujemy różne rozwiązania, dopasowując je do ich trybu życia, możliwości finansowych itp.

 

Staramy się, w miarę możliwości, proponować  najprostsze, skuteczne metody i rozwiązania, często znane i stosowane dawniej, których skuteczność została obecnie potwierdzona.

Nie jesteśmy związani z jedną firmą, której produkty polecamy.

Proponujemy produkty, których skuteczność potwierdziliśmy w naszym doświadczeniu terapeutycznym, ale to klient ma prawo wyboru i decyzji jaki produkt i z jakiej firmy będzie stosował i czy będzie stosował.

 

Proponujemy, w zależności od potrzeb organizmu i możliwości klienta, modyfikację diety, stylu życia itp. Modyfikacje te mają wspomóc inne proponowane działania i wynikają z przeprowadzonych testów.

Pogłębione sposoby pracy

W pracy na poziomie układu nerwowego, stresu, emocji, wprowadzilismy dodatkowe urządzenie testowe HRV:

Pozwala ono określić poziom

  • przeciążeń w układzie nerwowym,
  • zdolności adaptacyjnych organizmu,
  • wiek biologiczny organizmu,
  • poziom procesów degeneracyjnych i wiele innych

Ciekawe jest porównanie wyników początkowych z wynikami po przeprowadzonych technikach terapeutycznych. Pokazują one zachodzące zmiany na tych poziomach organizmu, które nie jest zauważalne i wyczuwalne przez organizm ludzki.

 

Aktualnie wiele badań naukowych wskazuje, że kluczem do uregulowania wielu procesów w ciele jest układ nerwowy. Potwierdzają to doświadczenia wielu twórców metod oraz terapeutów.

Blokady w tym układzie są powodowane silnymi przeżyciami emocjonalnymi, stresem napięciami, traumami, stresem środowiskowym. Wpisując się w ten nurt, kładziemy obecnie w naszej pracy nacisk na te metody i techniki, które odblokowują układ nerwowy.

 

W celu zwiększenia efektywności pracy z organizmem proponujemy w naszym ośrodku techniki uwalniania stresu z systemu mózg-ciało, odnajdywanie i uwalnianie przeszłych blokad natury emocjonalnej, traum, napięć fizycznych, pamięci komórkowej zaistniałych wydarzeń, lęków związanych z wydarzeniami itp.  Pozwala to pobudzić mechanizmy samonaprawcze i samoregulacyjne w organizmie,  wspierać procesy detoksykacyjne i regeneracyjne.

Metody dobieramy indywidualnie do potrzeb i możliwości organizmu. Patrz metody pracy

 

Szczegóły i zakres działania RESET, mikrokinezyterapia, techniki kinezjologiczne na stronie.

 

Najczęściej to właśnie te techniki (lub inne podobnie działające) są priorytetem w pracy nad organizmem aby jeszcze bardziej  mu pomóc w powrócić do równowagi. Choroba, dolegliwości ciała i psychiki są tylko informacją o tym, że tej równowagi brakuje, a organizm już przekroczył lub utracił swoje zdolności regulacyjne i „woła” o pomoc.

Ta pomoc zależy od poziomu zakłócenia i stopnia zaawansowania zmian w organizmie.

Jest to praca z przyczynami a nie objawami, dlatego efekt końcowy w postaci poprawy nie zawsze może być natychmiastowy. Często wymaga on skoordynowanych wielopoziomowych działań. Nigdy jedna przyczyna nie doprowadza do choroby czy dolegliwości, gdyż organizm sobie z nią radzi. Dopiero nałożenie się kilku obciążających czynników  jednocześnie powoduje załamanie się tego systemu. Właśnie dlatego włączamy testy biorezonansowe do kompleksowej pracy w systemie mózg-ciało i poszukujemy tych czynników.

Informacje

Godziny przyjęć:
wtorki, środy, piątki:
11:00 - 19:00
(z możliwością przedłużenia)
soboty
do uzgodnienia indywidualnie

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/203 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

tel.kom.: 692-385-830