Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Zmieniona metodyka pracy - podejście PSYCHOSOMATYCZNE w połączeniu z testami biorezonansowymi organizmu

W oparciu o ponad 20 letnie doświadczenie terapeutyczne i obserwację obecnych potrzeb klientów, zmianie ulega moja metodyka pracy gabinetu.

Pojawiające się w ostatnich latach nowoczesne, o coraz większej skuteczności techniki i metody terapeutyczne pozwalają odnaleźć w organizmie głębokie przyczyny zaburzeń i dolegliwości .

Połączyłam różne metody diagnostyczne i terapeutyczne w spójną całość, co otwiera nowe możliwości. Proponowany przeze mnie sposób pracy to wsparta moim wieloletnim doświadczeniem terapia przyczynowa, której zadaniem jest uwolnić system mózg – ciało od braku równowagi, blokad i zakłóceń,  które leżą u podstaw chorób. Takie działanie ma na celu uaktywnienie naturalnych s ił organizmu do samonaprawy, samoregulacji, detoksykacji itp.

Pierwszym elementem składowym tego systemu pracy jest Kompleksowy skan organizmu wykonywany na różnych urządzeniach biorezonansowych.

Interpretacja wyników również wynika z mojego wieloletniego doświadczenia terapeutycznego i ukierunkowana jest na odnalezienie potencjalnych czynników zakłócających i przeszkód w dalszej pracy. Skan ten wykonywany jest najczęściej podczas pierwszej wizyty i pozwala mi wytyczyć kierunek dalszej pracy. Daje możliwość stworzenia, w przybliżeniu,   pewnego całościowego  obrazu stanu organizmu, który jest punktem wyjścia do ustalenia kolejności kroków naprawczych, regulujących procesy nie tylko w ciele, ale w całym systemie mózg-ciało. 

TYLKO CAŁOŚCIOWE PODEJŚCIE DO ORGANIZMU DAJE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY I WŁACZENIA PROCESÓW SAMOREGULACJI I SAMONAPRAWY.

To kompleksowe podejście psychosomatyczne uwzględnia blokady i zmiany w ciele wywołane stresem, traumą, emocjami, napięciem nerwowym, które często już nie są rejestrowane na poziomie świadomym a w znaczący sposób wpływają na środowisko organizmu. Środowisko to, z kolei, odpowiada za szereg destrukcyjnych procesów i tworzy sprzyjające warunki do rozwoju patogenów. 

NIE DIAGNOZUJĘ CHORÓB. Tym zajmuje się medycyna konwencjonalna, objawowa. 

Przyczyny mogą być i często są, dalekie od objawów. 

Podstawą pracy nadal jest kompleksowy skan organizmu, który pozwala w przybliżeniu określić obciążenia, niedobory, zakłócenia i dysfunkcje w oparciu o wskazania różnych urządzeń biorezonansowych i moją własną, wypracowaną przez lata, metodykę pracy i interpretacji wyników. Testy na różnych urządzeniach stanowią metodycznie jednolitą całość, gdzie jedne wyniki muszą potwierdzać, pogłębiać i uzupełniać drugie. Pozwala to na stworzenie pewnego całościowego obrazu stanu organizmu, który jest punktem wyjścia do ustalenia kolejności kroków naprawczych, regulujących procesy nie tylko w ciele, ale w całym systemie mózg-ciało.

Taki sposób działania, uwzlędnia blokady wywołane stresem, traumą, emocjami, napięciem nerwowym, które często już nie jest rejestrowane na poziomie świadomym. Te czynniki w znaczący sposób wpływają na środowisko organizmu, a to środowisko, z kolei, odpowiada za szereg destrukcyjnych  procesów w ciele i tworzy sprzyjające warunki np. do rozwoju patogenów.

W procesie naprawczym działania idą jednocześnie w różnych kierunkach. W zależności od potrzeb może to być

w odniesieniu do ciała:

 • uzupełnienie niedoborów
 • usunięcie np. pasożytów itp.
 • modyfikacja diety adekwatnie do potrzeb
 • zalecenie wizyty u innego terapeuty , w zależności od  stwierdzonej dysfunkcji, np. fizjoterapia, osteopatia, akupunktura itp.
 • zalecenie produktów detoksykujących lub/i regulujących organizm, ogólnie dostępnych. Dobór ich zależy od indywidualnych możliwości czasowych i finansowych klienta i jest to ustalane podczas wizyty.
 • Omówienie wielu rozwiązań pozwala znaleźć optymalne, zindywidualizowane podejście.

w odniesieniu do psychiki:

 • zastosowanie techniki SIPS ( więcej w opisie )
 • zastosowanie innych technik, w razie potrzeby, np. mikrokinezyterapii ( więcej w opisie )
 • zalecenie różnych ćwiczeń relaksacyjnych adekwatnie do potrzeb i możliwości klienta
 • usunięcie na poziomie mózgu i ciała śladów traum, napięć, długotrwałego stresu, silnych emocji, które to ślady uniemożliwiają powrót do równowagi i tym samym zdrowia 
  (więcej w opisie)
 • dobór preparatów detoksykacyjnych, dobranych indywidualnie, do oczyszczenia struktur mózgowych, w tym emocjonalnych.

Pierwszy, kompleksowy skan pozwala również ustalić czy zacząć proces regulacji od strony ciała, czy psychiki, czyli uwolnienia stresu i napięć, które blokują tkanki ciała i nie pozwalają na ich prawidłową detoksykację i funkcjonowanie.

Celem kolejnych wizyt jest przywrócenie równowagi w systemie mózg-ciało zgodnie z potrzebami organizmu. Podstawowym narzędziem jest tu tzw. Test mięśniowy czyli kinezjologiczny test skróconego mięśnia, którym posługuję się od początku mojej pracy terapeutycznej, czyli od ponad 20 lat. Pozwala on dotrzeć do zaburzeń w przepływie energii i informacji w ciele, a także uzyskać wiele cennych danych , które właściwie połączone pokazują kierunek pracy, metody korekcji itp.

Podczas tej pogłębionej pracy, z użyciem różnych technik kinezjologicznych, wyłania się,  niewidoczny zewnętrznie, obraz stresu, blokad, napięć, zakłóceń, dający głębsze zrozumienie zachowań i reakcji, a także obciążeń w genealogii. Metody kinezjologiczne nie tylko docierają ,ale tez usuwają te blokady i napięcia oraz „ przecinają” wypracowane przez lata pętle stresu i reakcji emocjonalnych.

Należy zrozumieć, że do pewnego momentu ciało radzi sobie ze stresorami. Dopiero ich kumulacja staje się problematyczna. Obecnie narażeni jesteśmy na wiele stresorów jednocześnie i TO jest wyzwaniem dla organizmu i jego mechanizmów samoregulacji i samonaprawy.

Informacje

Godziny przyjęć:
wtorki, środy, piątki:
11:00 - 19:00
(z możliwością przedłużenia)
soboty
do uzgodnienia indywidualnie

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/203 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

tel.kom.: 692-385-830