Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Informacje

Godziny pracy:

pon-śr.  11:00 - 19:00
pt-sob.  Niektóre piątki i soboty
do uzgodnienia indywidualnie

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

Kierowana i kontrolowana detoksykacja organizmu

Toksyny jako źródło problemów

Nasz organizm jest narażony na działanie wielu różnych toksyn zarówno dostarczanych z zewnątrz jak i wytwarzanych przez nasz organizm. Istnieją mechanizmy samoistnej detoksykacji lecz mogą okazać się zawodne gdy toksyn jest za dużo. Dolegliwości powstają gdy dochodzi do nagromadzenia toksyn zarówno o podłożu fizycznym jak i psychicznym. Toksyny naruszają zarówno kod genetyczny jak i produkcję hormonów. Mogą także wpływać na równowagę biochemiczną, metabolizm komórkowy oraz wiele innych procesów zachodzących w ludzkim ciele.

Detoksykacja to proces planowy

Proces usuwania toksyn nie przebiega u każdego z nas w ten sam sposób dlatego też każda terapia jest indywidualna. Proces detoksykacji ma na celu usunięcie (eliminację) oraz rozkład substancji, które nie należą do naszego organizmu. Jest to założenie całkowicie odwrotne do współczesnej medycyny akademickiej, która zakłada dostarczanie czegoś do organizmu.

Jakie toksyny nam zagrażają?

Do najpopularniejszych substancji toksycznych zaliczają się produkty przemiany materii pasożytów i innych mikroorganizmów. Niektóre z nich mogą być bardzo toksyczne np.: glista ludzka (ascaris). Jednak pasożyty to nie wszystko. Jest jeszcze spora grupa substancji z którą mamy do czynienia w życiu codzienny. Są to np.: metale trujące (ołów, cyna, rtęć itd.), substancje chemiczne (dioksyny, ftaliny, aldehydy itd.), lekarstwa (jeśli całość leku nie zostanie usunięta z organizmu), pestycydy, dodatki spożywcze, szczepionki, materiały dentystyczne, kosmetyki i inne.

Jak wygląda terapia?

Dzięki wieloletnim badaniom nad usuwaniem toksyn z organizmu udało się opracować szereg preparatów służących do detoksykacji poszczególnych narządów, układów lub konkretnych toksyn. Przebieg terapii jest planowy i kierowany co oznacza, że każdy preparat jest testowany i dobierany indywidualnie dla osoby w zależności od obciążeń i potrzeb.

Informacje

Godziny przyjęć:
pon-śr: 11:00 - 19:00

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

pt-sob: Niektóre piątki i soboty
do uzgodnienia indywidualnie

tel.kom.: 533-996-770