Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Informacje

Godziny pracy:

wtorki, środy, piątki

11:00 - 19:00

(z możliwością przedłużenia)

soboty

do uzgodnienia indywidualnie


Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/203 (II piętro)

SIPS ( System Wskażnikowy Punktów Sresu )

Autor Ian Stubbings.

Metoda SIPS pojawiła się w Polsce w 2020 roku.

Zakłada ona, że ciało człowieka jest układam elektrycznym z określonym napięciem i natężeniem a stres wywołuje opór i blokuje prawidłowy przepływ energii przez organizm.

Stubbings w wyniku testów i doświadczeń uświadomił sobie, że organizm człowieka jest złożonym systemem elektromagnetycznym, a każdy stres, którego doznaje, posiada określoną częstotliwość. Obecnie badacze coraz częściej odwołują się do częstotliwości i wibracji w ludzkim organizmie ( Zob. np książki ks.prof. W. Sedlaka, twórcy polskiej szkoły bioelektroniki i elektromanetycznej teorii życia, który był prekursorem w tej dziedzinie) a badania I. Stubbings ‘a wpisują się w ten nurt.

Podobnie jak we wszystkich metodach i technikach kinezjologicznych, używa się tu testu mięśniowego w celu identyfikacji rodzaju stresu, który doprowadził do zaburzenia i  lokalizacji  tego stresu w ciele.

Określonymi technikami, najczęściej przez dotyk ( do uzyskania pulsacji) ściśle określonych punków, głównie punktów akupunkturowych, jesteśmy w stanie zmniejszyć w komórkach opór i tym samym uwolnić z nich zgromadzony stres i przywrócić zdolność do samouzdrawiania.

Metoda pozwala dotrzeć do bardzo głębokich poziomów ciała, w celu zlokalizowania stresu, którego już nie jesteśmy świadomi, a który blokuje lub dezorganizuje pracę organizmu. Koncepcja Stubbings’a zakłada, że ciało ma możliwości samozdrowienia, samoregulacji, samonaprawy ale często zbyt wiele nagromadzonego, zbyt silnego lub długotrwałego stresu nie pozwala na prawidłowy przebieg tych procesów. Zadaniem SIPS jest pomóc ciału odzyskać te umiejętności między innymi przez uwolnienie tych oporów. Metoda bierze pod uwagę stres fizyczny, emocjonalny, mentalny, duchowy czyli podchodzi do człowieka jako złożonej całości, w której wszystko współpracuje ze wszystkim i zmiany na jednym poziomie wpływają na resztę poziomów a zmiana, naprawa na jednym z nich wpłynie na pozostałe.

SIPS na chwilę obecną jest to wiodąca metoda terapeutyczna w moim gabinecie z racji jej nowoczesnego podejścia do człowieka i możliwości dotarcia do głębokich warstw ciała w celu uwolnienia ich od stresu. Tu kończy się rola terapeuty a resztę dokonuje już sam organizm.

Od 2000 roku poznałam i nauczyłam się wielu metod kinezjologicznych. SIPS jest otwartą metodą terapeutyczną, pozwalającą wykorzystać całą moją dotychczasową wiedzę, umiejętności i doświadczenie.

Od 2000 roku pracuję różnymi metodami wchodzącymi w skład szerokiej dziedziny wiedzy zwanej kinezjologią. To ogromna wiedza o człowieku i procesach zachodzących w ludzkim ciele.  Twórcy tych metod, w zależności od swojej wiedzy i zainteresowań kładli nacisk na różne aspekty życia człowieka. Podstawowym narzędziem diagnostycznym jest tu test mięśniowy, który wykonuje się na różnych mięśniach w zależności od informacji jaką chcemy uzyskać z ciała.

Więcej informacji o kinezjologii, teście mięśniowym, metodach pracy na www.akademiakinezjologii.pl

Informacje

Godziny przyjęć:
wtorki, środy, piątki:
11:00 - 19:00
(z możliwością przedłużenia)
soboty
do uzgodnienia indywidualnie

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/203 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

tel.kom.: 692-385-830