Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Uwaga! Udoskonalona metodyka pracy - znacznie rozszerzone podejście PSYCHOSOMATYCZNE

W oparciu o zdobyte doświadczenia (od 2000 roku), w połączeniu z coraz to bardziej nowoczesnymi i skutecznymi technikami, uległ modyfikacji sposób pracy i podejście terapeutyczne stosowane w C.P.Z.Novimed.

Podstawą nadal jest kompleksowy skan organizmu, który pozwala w przybliżeniu określić obciążenia, niedobory, zakłócenia i dysfunkcje w oparciu o wskazania różnych urządzeń biorezonansowych i moją własną, wypracowaną przez lata, metodykę pracy i interpretacji wyników. Testy na różnych urządzeniach stanowią metodycznie jednolitą całość, gdzie jedne wyniki muszą potwierdzać, pogłębiać i uzupełniać drugie. Pozwala to na stworzenie pewnego całościowego obrazu stanu organizmu, który jest punktem wyjścia do ustalenia kolejności kroków naprawczych, regulujących procesy nie tylko w ciele, ale w całym systemie mózg-ciało.

To kompleksowe podejście psychosomatyczne, uwzlędniające blokady wywołane stresem, traumą, emocjami, napięciem nerwowym, które często już nie jest rejestrowane na poziomie świadomym. Te czynniki w znaczący sposób wpływają na środowisko organizmu, a to środowisko, z kolei, odpowiada za szereg destrukcyjnych  procesów w ciele i tworzy sprzyjające warunki np. do rozwoju patogenów.

Nie jest to diagnozowanie choroby, gdyż tym zajmuje się medycyna konwencjonalna. W medycynie komplementarnej próbuje się dotrzeć do przyczyn niepożądanych zjawisk w organizmie. Te przyczyny mogą być, i zazwyczaj są, dalekie od objawów.

W procesie naprawczym działania idą jednocześnie w różnych kierunkach. W zależności od potrzeb może to być

w odniesieniu do ciała:

 • uzupełnienie niedoborów
 • usunięcie np. pasożytów itp.
 • modyfikacja diety adekwatnie do potrzeb
 • zalecenie wizyty u innego terapeuty , w zależności od  stwierdzonej dysfunkcji, np. fizjoterapia, osteopatia, akupunktura itp.
 • zalecenie produktów detoksykujących lub/i regulujących organizm, ogólnie dostępnych. Dobór ich zależy od indywidualnych możliwości czasowych i finansowych klienta i jest to ustalane podczas wizyty.
 • Omówienie wielu rozwiązań pozwala znaleźć optymalne, zindywidualizowane podejście.

w odniesieniu do psychiki:

 • zastosowanie techniki SIPS ( więcej w opisie )
 • zastosowanie innych technik, w razie potrzeby, np. mikrokinezyterapii ( więcej w opisie )
 • zalecenie różnych ćwiczeń relaksacyjnych adekwatnie do potrzeb i możliwości klienta
 • usunięcie na poziomie mózgu i ciała śladów traum, napięć, długotrwałego stresu, silnych emocji, które to ślady uniemożliwiają powrót do równowagi i tym samym zdrowia 
  (więcej w opisie)
 • dobór preparatów detoksykacyjnych, dobranych indywidualnie, do oczyszczenia struktur mózgowych, w tym emocjonalnych.

Pierwszy, kompleksowy skan pozwala również ustalić czy zacząć proces regulacji od strony ciała, czy psychiki, czyli uwolnienia stresu i napięć, które blokują tkanki ciała i nie pozwalają na ich prawidłową detoksykację i funkcjonowanie.

Oczywiście nadal jest możliwe skorzystanie tylko z części pierwszej dotyczącej ciała, bez części obejmującej eliminację stresu i aspekty psychosomatyczne.

Wieloletnie doświadczenia terapeutyczne pokazały, że stres i emocje leżą u podłoża praktycznie wszystkich dolegliwości z wyjątkiem urazów pochodzących z wypadków lub zaburzeń będących wynikiem niewłaściwej diety i stylu życia.

Trudno, w obecnym czasie, uniknąć stresu i napięć ale uwolnienie systemu mózg-ciało z nadmiernych obciążeń stresem ilub emocjami pozwala lepiej radzić sobie ze stresem i emocjami na co dzień.

Nadal jest możliwe skorzystanie tylko z części drugiej, dotyczącej stresu i/lub rozwoju osobistego ale niektóre patogeny czy toksyny wpływają na psychikę i dopiero ich eliminacja lub normalizacja pozwala uzyskać pożądany efekt terapeutyczny. Stąd wynika opisana powyżej kolejność działań.

Informacje

Godziny przyjęć:
wtorki, środy, piątki:
11:00 - 19:00
(z możliwością przedłużenia)
soboty
do uzgodnienia indywidualnie

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/203 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

tel.kom.: 692-385-830