Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Informacje

Godziny pracy:

pon-śr.  11:00 - 19:00
pt-sob.  Niektóre piątki i soboty
do uzgodnienia indywidualnie

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

Mikrokinezyterapia

Czym jest mikrokinezyterapia?

Jest metodą opracowaną przez francuskich badaczy, osteopatów i kinezyterapeutów: Daniela Grosjean i Patrice’a Benini. Opiera się na odkrytych przez nich zależnościach embriologicznych pomiędzy mięśniami, strukturą kostną organizmu i skórą. Bazuje ona na tych właśnie embriologicznych powiązaniach. Istotne w mikrokinezyterapii jest to, że każdy mięsień ma na skórze swoją tzw. strefę projekcji skórnej, pozwalającą określić jego aktualny stan. Strefy projekcji układają się w pasma i obejmują całe grupy mięśni. Podobnie sytuacja wygląda z narządami, które grupują się w „linie narządowe” biegnące od góry do dołu ciała. Do czego więc służą „strefy projekcji? Dzięki nim odnajdujemy na skórze informacje o występujących zakłóceniach np.: infekcjach, urazach itp.

„Agresje” czyli czynniki zakłócające

Człowiek aby mógł funkcjonować w różnych warunkach posiada system samoregulacji i samo regeneracji. Środowisko może być jednak dla niego mniej lub bardziej przyjazne i systemy te mogą być niewystarczające jeśli narażony jest on na oddziaływanie silnych lub długotrwałych czynników zakłócających. Mogą to być patogeny (pasożyty, wirusy, bakterie itp.), toksyny, czynniki typu wibracyjnego i falowego (promienie RTG, pole elektromagnetyczne itp.), trudne środowisko emocjonalne lub urazy mechaniczne (złamania, skręcenia, zwichnięcia, skaleczenia).

Jak powstaje tzw. „blizna patogenna”?

Naturalną odpowiedzią na działanie czynników zakłócających (agresji) jest aktywizacja sił organizmu w celu ich wyeliminowania. Prowadzi to do gojenia się ran, zrastania kości, usunięcia toksyny, eliminacji patogenów itp. Jeśli odpowiedź organizmu na atak jest niewystarczająca lub nieprawidłowa pozostaje „blizna patogenna” jako ślad po urazie. Takie blizny patogenne „magazynujemy” w ciele przez całe życie ale niestety wprowadzają one nierównowagę do organizmu i obniżają jego zdolność do samo naprawy i samoregulacji. Ta obniżona zdolność powoduje, że na kolejne ataki czynników środowiskowych organizm odpowiada coraz słabiej. Powstałe rozregulowanie próbuje zrównoważyć przez tzw. mechanizmy obronne i kompensacje.

„Blizny patogenne” a emocje

Blizna patogenna może powstać także w wyniku silnych przeżyć i reakcji emocjonalnych. Są to tak zwane urazy wytworzone gdyż odnoszą się do sposobu w jaki dana osoba zareagowała na konkretną sytuację. Każdy z nas reaguje inaczej na ten sam bodziec. Intensywne reakcje emocjonalne zostawiają (podobnie jak agresje) w ciele swoje ślady i są źródłem dysfunkcji. Ich usunięcie może wprowadzić poczucie większego spokoju i harmonii wewnętrznej, stabilności emocjonalnej lub spokojnej reakcji na bodźce które wywoływały silne emocje.

Jak usunąć „blizny patogenne”?

Zaawansowana Mikrokinezyterapia polega na odnalezieniu śladów mechanizmów obronnych i kompensacyjnych poprzez odpowiedni rodzaj palpacji stref projekcji ciała. Pozwala to doinformować organizm o ich istnieniu co jest warunkiem włączenia prawidłowej korekcji. Korekcję tę wykonuje sam organizm. Rolą terapeuty jest odnalezienie czynników zakłócających jego równowagę. Mikrokinezyterapia z powodzeniem uzupełnia medycynę akademicką i medycynę naturalną.

Ile trwa terapia?

Nie wymaga częstych wizyt, gdyż przeprowadzenie korekcji przez organizm może wymagać więcej czasu. W zależności od przypadku, odstępy pomiędzy sesjami sięgają od kilku tygodni do kilku miesięcy. Częstą reakcją organizmu trwającą ok. 3 dni (sporadycznie kilka dni) jest odczucie zmęczenia, senność, wzmożone pragnienie. Są to symptomy świadczące o wykonywaniu przez organizm swojej pracy. Czasem przeciwnie, odczuwany jest przypływ sił witalnych.

Informacje

Godziny przyjęć:
pon-śr: 11:00 - 19:00

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

pt-sob: Niektóre piątki i soboty
do uzgodnienia indywidualnie

tel.kom.: 533-996-770