Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Informacje

Godziny pracy:

wtorki i środy

11:00 - 19:00

(z możliwością indywidualnego ustalenia)

ewentualnie inne dni tygodnia fakultatywnie.


Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/203 (II piętro)

mgr Grzegorz Kowalski

Ukończył kierunek medycyny osteopatycznej w ESO European School of Osteopathy (Anglia), oraz fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W swojej praktyce zajmuje się zarówno klasyczną fizjoterapią - szczególnie ortopedią i funkcjonalnymi zaburzeniami układu ruchu, jak również osteopatią i mikrokinezyterapią z ukierunkowaniem na połączenie i relacje między psychiką a ciałem.

Na początku swoich studiów zetknął się z jogą, która dała mu okazję doświadczyć przemian na poziomie emocjonalnym w wyniku pracy z ciałem i oddechem. Przygoda z jogą była tak fascynująca, że został dyplomowanym nauczycielem jogi. Tuż po uzyskaniu tytułu magistra fizjoterapii rozpoczął dokształcanie zawodowe w dziedzinie fizjoterapii.  Ze względu na zainteresowanie psychologią postanowił ukończyć kurs mikrokinezyterapii. Chcąc zgłębiać dalej zagadnienia medyczno-fizjoterapeutycznych ukończył kurs podyplomowy: ortopedyczna terapia manualna według Kaltenborna i Evjentha. 

W trakcie dokształcania się z obu dziedzinach, poznał również metodę NST czyli technikę integracji neurostrukturalnej (wywodzącą się z pracy Bowena), stworzoną przez Michaela Nixona Livy, z którym po osobistym poznaniu nawiązał współpracę. Został tłumaczem książek i artykułów opublikowanych, przez twórcę NST. Ciągła potrzeba zgłębiania wiedzy o człowieku jego organizmie i psychice, zaowocowała ukończeniem studiów podyplomowych z zakresu medycyny osteopatycznej na angielskiej uczelni ESO European School of Osteopathy w Maidstone.

Ważniejsze kursy i szkolenia:

 • Instruktor odnowy biologicznej – AWF Katowice 
 • The S-E-T Concept – Sling Exercise Therapy - Mirosław Kokosz i Rafał Gnat
 • Rehabilitacja osób po udarze mózgu metodą Bobath – Werner Wenk
 • Instruktor rekreacji ruchowej – joga AWF Katowice
 • Mikrokinezyterapia – tytuł międzynarodowego terapeuty nadany przez „Centre de Formation a la Microkinesitherapie” 
 • Podstawy tradycyjnej medycyny chińskiej – Michał Richter i Bartosz Chmielnicki
 • OMT Kaltenborn – Evjenth Concept – ortopedyczna terapia manualna – tytuł międzynarodowego terapeuty manualnego (M.T.) nadany przez Kaltenborn – Evjenth International
 • NST technika neurostrukturalnej integracji – Michael J. Nixon Livy
 • Kończyna górna – punkt widzenia lekarza, osteopaty I fizjoterapeuty – Piotr Godek, Aleksander Kucza, Tomasz Chmielewski 
 • Medycyna dla fizjoterapeutów – Tomasz Chmielewski 
 • Medycyna osteopatyczna - ESO European School of Osteopathy 

Zapisy na terapię:

HOLUM Terapie Naturalne

https://holum.pl/

podczas rejestracji prosze zaznaczyć, że chodzi o gabinet w Sosnowcu.

Informacje

Godziny przyjęć:
wtorki, środy, piątki:
11:00 - 19:00
(z możliwością przedłużenia)
soboty
do uzgodnienia indywidualnie

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/203 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

tel.kom.: 692-385-830