Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Informacje

Godziny pracy:

pon-śr.  11:00 - 19:00
pt-sob.  Niektóre piątki i soboty
do uzgodnienia indywidualnie

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

Metoda One Brain

Metoda ONE BRAIN została stworzona przez dr D. Whiteside i dr G. Stone. Wykorzystuje związki w systemie mózg – ciało aby uwolnić stres, emocje, lęki, traumy z teraźniejszości i przeszłości, a także stres i lęki przed przyszłymi wydarzeniami.

W czasie przeżywania silnej emocji następuje połączenie reakcji emocjonalnej z obrazem, dźwiękiem, odczuciem z ciała, napięciem mięśniowym itp. czyli tzw. „ fuzja” lub inaczej wzorzec reakcji, którą mózg zapamiętuje i stale powtarza w podobnych okolicznościach. 

Taki wzorzec, nawet już zapomniany, może nas blokować, utrudniać działania, ograniczać możliwości, być źródłem stresu i napięć w ciele. Nawet jeśli chcielibyśmy zareagować inaczej, czujemy, że nie możemy.  To właśnie takie wzorce nie dają nam możliwości wyboru. Stale boimy się np. psów, klasówek, egzaminów, mamy tremę itp.  Narzędzia metody ONE BRAIN  takie jak np. Barometr Zachowań pozwalają  dotrzeć do tych wzorców, a także nazwać przeżywane emocje i uczucia. Precyzyjnie dobrane do indywidualnych potrzeb techniki korekcyjne, w łagodny sposób dokonują tzw. „ dyfuzji stresu” w systemie mózg-ciało, co uwalnia nas ze wzorca i daje możliwość wyboru nowego zachowania. Odblokowanie stresu wpływa jednocześnie na mózg i rozluźnia napięcia w ciele.

Dla kogo ONE BRAIN:

Metoda adresowana jest do osób dorosłych, młodzieży i dzieci ( potrafiących współpracować z osobą prowadzącą odblokowanie)w przypadku, gdy:

  • przeszkadzają im  lęki, stresy napięcia np. związane ze szkołą, pracą, lub jakąkolwiek dziedziną życia,
  • przeżyli traumę emocjonalną lub wydarzenie, któremu towarzyszyły silne emocje np. wypadek samochodowy,
  • chcą lepiej i spokojniej funkcjonować w codziennym życiu, zdawać egzaminy, znaleźć pracę, spokojniej komunikować się z otoczeniem itp.,
  • pracują nad tzw. rozwojem osobistym, poszukując w sobie ograniczających ich wzorców, systemów przekonań, blokad.

Sesja trwa do 1,5 godziny i jest związana tematycznie z jednym problemem. Najczęściej wystarcza jedna sesja na dany problem. W przypadkach bardziej złożonych ilość i  częstotliwość spotkań ustalana jest indywidualnie.

Metoda nie jest psychoterapią ale z powodzeniem może ją wspomagać i uzupełniać.

Informacje

Godziny przyjęć:
pon-śr: 11:00 - 19:00

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

pt-sob: Niektóre piątki i soboty
do uzgodnienia indywidualnie

tel.kom.: 533-996-770