Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Metoda dr. Viktora Żenni

Metoda Żenni

W 1987 roku Australijski terapeuta Viktor Żenni opracował i opatentował nowatorską metodę stymulacji centralnego układu nerwowego. Interesował się rolą podwzgórza w przesyłaniu sygnałów elektrycznych do organów ciała. Doszedł do wniosku, że odpowiednia stymulacja elektryczna może usprawnić procesy elektrochemiczne zachodzące pomiędzy mózgiem a gruczołami dokrewnymi. W swojej metodzie wykorzystał znane już wcześniej w medycynie i fizykoterapii prądy Bernarda. Początkowo badania prowadził na sobie i rodzinie. Po zauważeniu pozytywnego działania terapii, zaczął pomagać innym ludziom przy ich dolegliwościach. W 1998 roku, za swoje odkrycie, otrzymał doktorat naukowy na Uniwersytecie Colombo. Metoda zyskała uznanie australijskich lekarzy. Po powrocie do Polski zaczął popularyzować tę metodę również w naszym kraju.

Metoda Viktora Żenni uruchamia siły obronne organizmu i za pomocą elektrostymulacji pomaga w wyleczeniu choroby. W tarapii wykorzystuje się zmodyfikowany aparat generujący, znane już od 50 lat, prądy Bernarda. W medycynie stosowane są w gabinetach fizykoterapii. Są to prądy zmienne o małej częstotliwości 50Hz, które powstają w wyniku prostowania prądu przemiennego sinusoidalnego. Odpowiednio dobrane natężenie, częstotliwość oraz kierunek przepływu prądu pozwalają uzyskać zaskakujące efekty terapeutyczne. Potwierdzają to setki pacjentów, którym taka terapia pomogła. Prądy Bernarda stymulują system nerwowy człowieka. Wzrasta poziom przemiany materii, przez co dochodzi do poprawy funkcji życiowych narządów organizmu.

Elektrostymulacja może być stosowana:

 • w problemach z nadczynnością i niedoczynnością tarczycy,
 • zaburzeniach pracy niektórych narządów jak wątroba, woreczek żółciowy, żołądek, śledziona, trzustka, przysadka, jajniki,
 • zwalczeniu guzków tarczycy,
 • paradontozie,
 • syndromie wypalenia zawodowego,
 • otyłości,
 • reguluje wydzielanie hormonów przysadki, tarczycy, nadnerczy i trzustki,
 • pomaga pozbyć się żylaków i zakrzepicy,
 • pozwala zniwelować procesy zapalne w tkankach,
 • poprawia krążenie krwi i limfy,
 • łagodzi objawy depresji, nerwicy, lęków i choroby Parkinsona.

Pozytywne działanie metody zostało potwierdzone wynikami laboratoryjnymi. Już po kilku stymulacjach dochodzi do poprawy wyników przeciwciał tarczycowych.

Przeczytaj opinie klientów, którzy skorzystali z Metody Żenni

Informacje

Godziny przyjęć:
pon-śr: 11:00 - 19:00

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

pon-pt: 11:00 - 19:00

tel: (32) 785-59-42

tel.kom.: 533-996-770