Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Informacje

Godziny pracy:

pon-czw.  11:00 - 19:00

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

Sposoby pracy

Sposoby pracy w naszym ośrodku ulegają zmianie adekwatnie do stale pogłębianej wiedzy, nowości z zakresu medycyny komplementarnej i zdobywania nowych umiejętności  w zakresie eliminacji stresu/ blokad/ zakłóceń z układu mózg-ciało.

 

Pierwsze spotkanie polega na wykonaniu kilku różnych testów biorezonansowych dla określenia w przybliżeniu kierunku zmian w organizmie, obciążeń itp.

Pomaga to ustalić sposoby działania, oparte na założeniach medycyny komplementarnej, zmierzające do regulacji zakłóconych procesów np. zmiana diety, suplementacja, detoksykacja itp.

 

Naszym klientom proponujemy różne rozwiązania, dopasowując je do ich trybu życia, możliwości finansowych itp.

 

Staramy się, w miarę możliwości, proponować  najprostsze, skuteczne metody i rozwiązania, często znane i stosowane dawniej, których skuteczność została obecnie potwierdzona.

 

Nie jesteśmy związani z jedną firmą, której produkty polecamy.

 

Proponujemy produkty, których skuteczność potwierdziliśmy w naszym doświadczeniu terapeutycznym, ale to klient ma prawo wyboru i decyzji jaki produkt i z jakiej firmy będzie stosował i czy będzie stosował.

 

Proponujemy, w zależności od potrzeb i możliwości, modyfikację diety, stylu życia itp. Modyfikacje te mają wspomóc inne sugerowane działania i wynikają z przeprowadzonych testów.

Pogłębione sposoby pracy

W pracy na poziomie układu nerwowego, stresu, emocji, wprowadzilismy dodatkowe urządzenie testowe:

Pozwala ono określić poziom

-przeciążeń w układzie nerwowym,

- zdolności adaptacyjnych organizmu,

-wiek biologiczny organizmu

- poziom procesów degeneracyjnych

 i wiele innych

Ciekawe jest porównanie wyników początkowych z wynikami po przeprowadzonych technikach terapeutycznych. Pokazują one zachodzące zmiany na tych poziomach organizmu, które nie jest zauważalne i wyczuwalne przez organizm ludzki.

 

Aktualnie wiele badań wskazuje że kluczem do uregulowania wielu procesów w ciele jest układ nerwowy. Potwierdzają to doświadczenia wielu twórców metod oraz terapeutów.

Blokady w tym układzie są powodowane stresem, napięciami, traumami,  chorobami, stresem środowiskowym itp. Wpisując się w ten nurt kładziemy obecnie w naszej pracy nacisk na te metody i techniki, które odblokowują układ nerwowy.

 

W celu zwiększenia efektywności pracy z organizmem proponujemy w naszym ośrodku techniki uwalniania stresu z ciała, blokad natury emocjonalnej, traum, napięć fizycznych, pamięci komórkowej przeszłych wydarzeń, lęków związanych z wydarzeniami itp. co pozwala odblokować lub pobudzić mechanizmy samonaprawcze i samoregulacyjne w organizmie. Będą one wspierać inne procesy takie jak detoksykacja, suplementacja itp.

Metody dobieramy indywidualnie do potrzeb i możliwości organizmu.

szczegóły i zakres działania RESET, mikrokinezyterapia, techniki kinezjologiczne na stronie.

 

Najczęściej to właśnie  te techniki( lub inne podobnie działające) są priorytetem w pracy nad organizmem aby jeszcze bardziej  mu pomóc w powrócić do równowagi. Choroba, dolegliwość są tylko informacją o tym, że tej równowagi brakuje, a organizm przekroczył lub utracił już swoje zdolności regulacyjne i „woła” o pomoc.

Ta pomoc zależy od poziomu zakłócenia i stopnia zaawansowania zmian w organizmie.

Jest to praca z przyczynami a nie objawami, dlatego efekt końcowy w postaci poprawy nie zawsze może być natychmiastowy. Często wymaga on skoordynowanych wielopoziomowych działań. Nigdy jedna przyczyna nie doprowadza do choroby czy dolegliwości, gdyż organizm sobie z nią radzi. Dopiero nałożenie się kilku obciążających czynników  jednocześnie powoduje załamanie się tego systemu. Właśnie dlatego włączamy testy biorezonansowe do kompleksowej pracy w systemie mózg-ciało i poszukujemy tych czynników.

 

 Metoda Dotyk Dla Zdrowia, za pomocą testowania siły konkretnych mięśni w konkretnym ich ustawieniu pozwala wykryć:

- blokady, osłabienie lub zakłócenie w pracy narządów

- blokady w przepływie energii przez meridiany ( w/g medycyny chińskiej)

- określić ich pochodzenie np. konkretna emocja.

Pozwala także usunąć te blokady, wzmocnić osłabione mięśnie, poprawić pracę narządów, przywrócić prawidłową komunikację międzynarządową w organizmie co wpłynie na poprawę innych funkcji i pobudzi procesy samonaprawcze w ciele.

Korekcje mięśni odbywają się poprzez masaż konkretnych punktów na ciele lub / i stymulację mięśni.

Informacje

Godziny przyjęć i rejestracja:
pon-pt: 9:00 - 19:00
sob: 9:00 - 14:00

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

tel: (32) 785-59-42

tel.kom.: 533-996-770