Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Informacje

Umawianie wizyt:

pon-pt.  09:00 - 19:00
sob.  09:00 - 14:00

Godziny przyjęć:

pon.  (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu)
wt.  09:00 - 19:00
śr.  09:00 - 19:00
czw.  09:00 - 19:00
pt.  (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu)
sob.  (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu)

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

Metoda NST®

Na czym polega metoda NST®?

Zabieg NST polega na wykonaniu serii celowych i konkretnych manipulacji na poszczególnych mięśniach, ścięgnach, więzadłach i powięziach. Wywołuje to odpowiednie reakcje ze strony organizmu. Ponadto mocno stymuluje naturalny program mechanizmów autokorekcji ciała co daje bardzo konkretny efekt terapeutyczny  w obszarze, gdzie występuje np. nieprawidłowe napięcie mięśni, ból bądź dysfunkcja.

Praca w NST zaczyna się zawsze od mięśni odcinaka lędźwiowego kręgosłupa, następnie piersiowego i szyjnego co stanowi fundament dla wywołania integracji neurostrukturalnej. Wszystkie te procesy zachodzą w oparciu o naturalne mechanizmy samoregulacji.

Kiedy można stosować metodę NST®?

Metoda ta jest skuteczna w przypadku:

 • Dolegliwości kręgosłupa 
 • Dolegliwości czaszki
 • Bóle głowy, również migreny
 • Urazy tkanek miękkich w obrębie całego ciała
 • Bóle w pleców różnego pochodzenia
 • Dolegliwości barków, łokci i ręki
 • Dolegliwości bioder, kolan i stóp
 • Dysfunkcje układu trawiennego
 • Problemy układu oddechowego włączając astmę
 • Stany zwyrodnieniowe stawów
 • Bóle menstruacyjne, bezpłodność, problemy związane z przekwitaniem
 • Chroniczne zmęczenie
 • Stany pourazowe, włączając urazy sportowe
 • Depresje i objawy związane z długotrwałym stresem 

Metodę NST® można stosować  na różne dolegliwości i stanu zdrowia lecz przede wszystkim jest wysoce wskazana na wszelkiego typu bóle pleców, szyi, ramion, łokci, nadgarstków, bioder, kolan, kostek oraz wypadki i kontuzje sportowe.

Kiedy widać pierwsze efekty?

Najczęstszą odpowiedzią na przeprowadzoną terapię jest całkowite i trwałe zniesienie objawów bólowych. Jest to bardzo skuteczna technika terapii manualnej, której rezultaty są widoczne już po 2 do 4 sesji (w zależności od stanu pacjenta). 

Kto może korzystać z tej metody?

W terapii metodą NST® wykorzystuje się specyficzny ruch tzn. rolowania mięśni. Dzięki temu NST jest bezpieczne w każdym wieku. Zarówno dla małych dzieci jak i ludzi w podeszłym wieku. Nawet zaawansowana osteoporoza nie stanowi przeciwwskazania do stosowania tej terapii.

Twórca metody NST®

NST zostało stworzone w latach 1991-1995 przez Australijczyka, Dr. Michaela Nixon -Livy D.C.M., D.O. Inspirowana była metodą Bowena (wywodzi się z pracy Toma Bowena) oraz technika czaszkowo-krzyżowa (stworzona przez Major Bertrand De Jarnett z Nebraski w USA). Z połączenia tych metod oraz doświadczenia i wiedzy Michaela Nixon-Livy’go powstał nowoczesny system leczenia, który jest efektywny i wysoko zintegrowany. Jest to na dzień dzisiejszy jedna z najbardziej skutecznych metod osteopatycznych i chiropraktycznych na świecie. Potwierdzają to powtarzalne efekty zabiegów NST.

Informacje

Godziny przyjęć i rejestracja:
pon-pt: 9:00 - 19:00
sob: 9:00 - 14:00

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

tel: (32) 785-59-42

tel.kom.: 533-996-770