Ta strona używa cookies w celu świadczenia usług oraz obsługi statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Więcej na temat cookies oraz możliwości ich wyłączenia znajdziesz w naszej polityce prywatności.

X

Informacje

Umawianie wizyt:

pon-pt.  09:00 - 19:00
sob.  09:00 - 14:00

Godziny przyjęć:

pon.  nieczynne
wt.  09:00 - 19:00
śr.  09:00 - 19:00
czw.  09:00 - 19:00
pt.  09:00 - 19:00
sob.  09:00 - 14:00 (tylko wybrane soboty w miesiącu)

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

Vega Test: test obciążeń organizmu + badanie na pasożyty

badanie Vega Test na pasożyty

Nasze badanie Vega Test wykonywane jest na urządzeniu Salvia. Diagnostyka oparta jest na koncepcji „Kierowanej i kontrolowanej detoksykacji wg dr J. Jonaša.”. W myśl tej koncepcji nasze badanie jest kompleksowe i holistyczne. W związku z tym, że w naszym ciele nieustanie zachodzą zmiany i odkrywane są coraz to nowsze „ścieżki” zaburzenia organizmu, metoda ta jest stale aktualizowana. Nasza diagnoza zawsze odbywa się na najnowszej wersji programu do badań Vega Test.

Badanie odbywa się na punktach biologicznie aktywnych na dłoniach, do których diagnosta przykłada sondę, w celu dokonania pomiaru. Badanie jest nieinwazyjne (bez nakłuwania i przebijania skóry). 

Zobacz co badamy:

 • pasożyty (np.: motylica wątrobowa, owsik, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka itd.),
 • pierwotniaki, (np.: rzęsistki, lamblia, toksoplazma itd.),
 • wirusy, (np.: adenowirusy, herpesowirusy itd.),
 • bakterie, (np.: borrelia, rickettsia, helicobacter),
 • grzyby, pleśnie i roztocza (np.: candida).
 • ogniska zakaźne (czyli osłonięte otoczką śluzową skupiska wirusów, bakterii i grzybów),
 • zaburzenia metabolizmu,
 • obciążenia glutenem, gliadyną, kazeiną, mucyną,
 • toksyny i neurotoksyny (gliadomorfina, gluteomorfiny),
 • zakwaszenie organizmu,
 • obciążenia emocjonalne,
 • obciążenie geopatyczne,
 • obecność metali ciężkich,
 • obciążenia w obiegach czynnościowych,
 • zaburzenia pracy w układach,
 • zaburzenia pracy narządów,
 • nietolerancje i alergie pokarmowe,
 • niedobory minerałów i witamin.

Uwaga! Nie diagnozujemy chorób. Celem testu jest dotarcie do zakłóceń w procesach zachodzących w organizmie. Test obciążeń organizmu (stres, emocje, patogeny, toksyny itp.) jest próbą określenia, gdzie w organizmie wystąpiła nierównowaga i czym jest spowodowana. Patogeny, toksyny, stres, emocje zakłócają wewnętrzne środowisko organizmu i utrudniają mu powrót do równowagi, co prowadzi do chorób.

Celem naszego badania jest również znalezienie wzajemnych powiązań pomiędzy odkrytymi zakłóceniami i dotarcie do tych, które leżą u podstaw. Pytaniem, które sobie zadajemy, podczas testu, jest: Jaka nierównowaga w środowisku organizmu dopuściła do infekcji pasożytem, grzybem itp. Dotarcie do przyczyn pozwala ustalić kolejność działań, aby pomóc organizmowi wrócić do równowagi.

W trakcie wizyty wskazujemy co należy zmienić, od czego zacząć. Porady te są dobierane indywidualnie dla każdej osoby, z uwzględnieniem jej trybu życia, możliwości czasowych, finansowych, wieku i stanu zdrowia.

Dla osób chcących pogłębić pracę przyczynową proponujemy sesje z zakresu psychosomatyki i stresu, aby dotrzeć do wzorców emocjonalnych, stresogennych i je uwolnić.

pasożyty

pasożyty, wirusy, bakterie i grzyby

Infekcje pasożytnicze, wirusowe, bakteryjne i grzybicze są obecnie bardzo powszechną dolegliwością. Żyjące w naszym organizmie pasożyty stale nas zatruwają swoimi produktami przemiany materii. Mogą one w znacznym stopniu osłabiać nasz organizm i wywoływać różne dolegliwości. 

ognisko zakaźne

ogniska zakaźne

Mikroorganizmy infekujące nasz organizm za wszelką cenę starają się przetrwać. Szukają więc materiału, który stanowiłby dla nich pożywkę oraz ochronę przed układem immunologicznym. Wykorzystują więc śluz wytwarzany przez nasz organizm. Stworzone w ten sposób „ognisko zakaźne” stanowi barierę dla leukocytów oraz antybiotyków.

zakwaszenie

zakwaszenie organizmu

Stres, niewłaściwa dieta, źle pracujące narządy, mogą powodować zakwaszenie czyli spadek PH w organizmie. Taka sytuacja sprzyja rozwojowi infekcji oraz stanów chorobowych.

obciążenia emocjonalne

obciążenia emocjonalne

Silna reakcja stresowa lub długotrwały stres zostawia powoduje liczne negatywne efekty. Komórka ciała pod wpływem stresu nie przeprowadza właściwie procesu usuwania metabolitów oraz przyjmowania substancji odżywczych. Prowadzi to do zaburzenia kwasowości i rozwoju czynników chorobowych.

toksyny

toksyny i neurotoksyny

Nasz organizm jest nieustannie narażony na szkodliwe działanie toksyn. Mogą to być toksyny pasożytów, toksyczne metale ciężkie, składniki spożywcze itp. Niektóre związki takie jak gluten czy kazeina, mogą przekształcić się w neurotoksyny (gluteomorfina, kazomorfina) zaburzające pracę mózgu.

obciążenia geopatyczne

obciążenia geopatyczne

W naszym otoczeniu jest wiele szkodliwych źródeł promieniowania takich jak telefony komórkowe, anteny przekaźnikowe itp. które wpływają na pracę naszego organizmu.

układy i narządy

zaburzenia pracy w układach i narządach

Czasem przyczynę problemu możemy odnaleźć w niewłaściwej pracy układów i narządów tj. ukł. nerwowy, hormonalny, krwionośny, limfatyczny, pokarmowy, mięśniowy, kostny. Przykładowo stres wpływa na układ nerwowy i zaburza równowagę całego organizmu. Obciążone narządy mogą słabiej lub nie właściwie pracować. Może to powodować zaburzenia pracy następnych narządów, zakwaszenia organizmu itp. 

niedobory

niedobory minerałów i witamin

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu konieczne są minerały i witaminy. Często niewłaściwą dietą i stylem życia możemy powodować ich niedobory, które wywołują różne objawy chorobowe.

nietolerancje pokarmowe

nietolerancje i alergie pokarmowe

Bardzo częstym podłożem do powstania alergii pokarmowej jest gluten zawarty w zbożach. Jeśli spożywamy go za dużo, nasz organizm nie radzi sobie z jego usuwaniem i zaczyna go magazynować w jelitach. Zalegający gluten może osłabiać pracę jelit. Podobny problem może być spowodowany nadmiarem kazeiny.

ZAREZERWUJ TERMIN BADANIA JUŻ DZIŚ

ZADZWOŃ:

Tel.: (32) 785-59-42

Tel.kom.: 533-996-770

Jak długo trwa badanie?

Badanie trwa 60-90 min wraz z omówieniem wyników i ustaleniem ewentualnej terapii. Wyniki otrzymają państwo od razu po zakończeniu badania.

Jak przygotować się do badania?

 • 2 godziny przed badaniem nie spożywać jakichkolwiek posiłków.
 • 3 godziny wcześniej nie pić kawy i napojów energetycznych.
 • Wypić 1-2 szklanki wody przed badaniem.
 • 2 dni wcześniej nie spożywać alkoholu.
 • Przed badaniem należy zdjąć całą bizuterię i całkowicie wyłączyć telefon komórkowy (nie wystarczy wyciszyć).

Badania u dzieci:

Badania vega test u dzieci można wykonać dopiero od 5 roku życia. Badania nie można przeprowadzić u dzieci nadpobudliwych, nadwrażliwych na dotyk lub z autyzmem.

Przeciwwskazania:

Sprawdź przeciwwskazania do badania Vega Test.

Informacje

Godziny przyjęć i rejestracja:
pon-pt: 9:00 - 19:00
sob: 9:00 - 14:00

Sosnowiec
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41/208 (II piętro)

 

Rejestracja telefoniczna:

tel: (32) 785-59-42

tel.kom.: 533-996-770